Tropikal Meyve Sipariş

Yerli Tropikal Meyvelerimiz

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yetiştirdiğimiz passiflora meyvesi (passion fruit), ejder meyvesi (pitaya), papaya, pepino gibi tropikal meyvelerimize en taze şekilde ulaaşbilirsiniz.

Passiflora Meyvesi (Passion Fruit)

Tropikal meyve Passiflora meyvesi

2016 senesinden beri yetiştirdiğimiz Çarkıfelek meyvesi olarak da bilinen passiflora meyvesini senede iki kere hasat edebiliyoruz.

Aralık ayı gibi başlayan ilk hasadımız şubat ayına kadar sürebiliyor. Haziran ayında başlayan hasadımız ise eylül ayına kadar devam eder.

Kendine özgü tadı (hafif mayhoş) ve yapısı vardır. Akışkan meyve yapısı olduğu için bir çay kaşığı ile tüketebilirsiniz. Çekirdekleri ile beraber tüketilmelidir. Aynı zamanda tatlılarınızı ya da içeceklerinizi de passiflora meyvesi (passion fruit) ile tatlandırabilirsiniz.

Ejder Meyvesi (Pitaya)

Tropikal meyve Ejder meyvesi (Pitaya)

Pitaya, pitahaya, dragon fruit olarak da bilinen ejder meyvemiz ilk yetiştirdiğimiz tropikal meyvelerdendir. 2014 yılından itibaren araştırmalarını ve denemelerini yaptıktan sonra bilinirliğinin artması ile beraber websitemizden de gönderim yapma kararı aldık.

Anavatanı Güney ve Orta Amerika olmasına karşın Uzakdoğu ülkelerinde de yoğunlukla yetiştirilmektedir. Ülkemizde de son yıllarda üreticiliği artmaktadır.

Sağlık deposu ejder meyvelerimizi isterseniz direkt olarak tüketebilir isterseniz de içecek, smoothie tariflerinizde kullanabilirsiniz.

Papaya

Tropikal meyve Papaya

Orta Amerika kökenli bir diğer tropikal meyve olan Papaya, ülkemizde ağaç kavunu olarak da bilinir. Oldukça tatlı bir tadı vardır. 2016 yılından itibaren örtü altı bahçemizde yetiştirmekteyiz.

Besleyici değerleri oldukça yüksektir. Besin değerleri ile ilgili bir yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Pepino

Tropikal meyve olan Pepino ülkemizde uzun yıllardan beri yetiştirilmektedir.

Peru kökenli bir meyve olan pepino; muz ve avokadodan sonra ilk ürettiğimiz tropikal meyvedir. İnce ve üzerinde kahverengi çizgiler bulunan ince kabuğu bulunmaktadır.

Kavuna benzer bir kokusu vardır, tadı çok tatlı değildir. Meyve salatalarınızda ya da içeceklerinizde kullanabilir, renk katabilirsiniz.

Glisemik indeksi düşük olduğu için beslenme uzmanları tarafından da önerildiği oluyor.

Bütün paketlerimiz ücretsiz kargo avantajı ile kapınızda.